Мені знадобився новий матрац. Голосом баби з "Казки про рибака і рибку» я могла б сказати: «Старий-то зовсім розвалився». Точніше, я почувала себе на ньому ...бананом, в сенсі приймала таку ж вигнуту форму. Голова і ноги вгорі, а тіло внизу. Дуже незручно, вранці встаєш, і там болить і тут тягне, відчуваєш себе якоюсь принцесою на горошині, невиспаний і тому злий і незадоволеною.

Мені потрібно було вибрати матрац зручний, в міру жорсткий і м'який, пружний, щоб підтримував, де треба і не проминался б, де не треба. І я вирішила купити ортопедичний, зв'язалася з інтернет-магазином. Менеджер мені пояснив, що ортопедичних матраців в природі не буває, а є з ортопедичним ефектом, саме такий мені і потрібен, тому що ортопедія – це медична дисципліна і до меблів відношення не має. А сам ефект – звичайно чудовий. Здорово було б купити водяний матрац або повітряний і «парити» на ньому. Екзотика! Але в цих варіантів маса недоліків. Повітряний шумить через компресора, а у водяний потрібно набирати до тонни води. І як її міняти, скажіть будь ласка? А якщо оболонку пошкодиш, і вся тонна виллється на голови сусідам? Ну ні, з нашими українськими реаліями не до екзотики.  Ватний матрац я відразу відкинула. Він, звичайно, дешевий і теплий, але вата з часом збивається грудками. Потім подумала, чи не придбати пружинний. Лежиш така, а під тобою пружини ходором ходять і препротивно скриплять, а потім одна як вискочить і в бік застромиться. Але менеджер в інтернет-магазині пояснив, що сучасні пружини такими речами не займаються. Вони абсолютно безшумні, зроблені з міцного складу, знаходяться в блоках або окремих «стаканчиках» з тканини. Такі матраци пружні і зручні. Але я вирішила купити собі безпружинний, залишалося тільки підібрати відповідний наповнювач. Хочу сказати, що вибір – не найкраща в світі річ. Інший раз голову зламаєш, перш ніж зупинишся на чомусь одному. І потім будеш шкодувати, що не купила щось інше. Принаймні у мене так.

Після довгих роздумів я вирішила купити матрац з латексу, він гіпоалергенний і добре підтримує хребет під час відпочинку. Мені обіцяли, що він прослужить довго. У всякому разі я на це сподіваюся, тому що хороша модель коштує недешево. Я зробила замовлення і скоро мені привезли новий матрац. Між іншим, до його позитивних якостей додається ще одне – він дуже красивий. Я відразу поклала його на ліжко і сіла зверху. І відчула справжнє блаженство, навіть вставати не хотілося. Пружно, зручно, затишно. Грошей, звичайно, трохи шкода, але комфорт важливіше.